Odstaw alkohol przy odchudzaniu

O tym, że odchudzanie wymaga wyrzeczeń wiemy wszyscy. Jednak nie każdy potrafi odmówić sobie ulubionych przyjemności. Słodycze od czasu do czasu, czy alkohol na rodzinnych przyjęciach z pewnością nie zaszkodzą. Jednak należy pilnować, by nie pojawiały się w naszym jadłospisie zbyt często.
Szczególnie uważać powinniśmy właśnie na alkohol. Pod każdą postacią ma on dużo kalorii, a często zawiera także dużo cukrów czy chemicznych barwników. Alkohol także wzmaga apetyt. Pijąc piwo często dopada nas ochota na słone lub słodkie przekąski. Nie zdajemy sobie wówczas sprawy z ilości spożywanego jedzenia, przez co dostarczamy organizmowi coraz więcej kalorii. Alkohol wypłukuje również niezbędne składniki z organizmu. Jest to szczególnie niekorzystne, jeśli ćwiczymy, ponieważ pozbywamy się ich już podczas treningu.
Samo picie alkoholu jest niekorzystne w przypadku diety. Jednak równie niebezpieczny jest dzień po zakrapianej imprezie. Wówczas organizm jest osłabiony i ciężko trzymać się zbilansowanego jadłospisu i wykonywać ćwiczenia.