Kawa – czy może odchudzać

Ostatnio często mówi się o sposobach na odchudzanie, przyspieszenia naszego metabolizmu. Wśród sposobów na osiągnięcie pięknej sylwetki i przyspieszenie metabolizmu jest częste picie kawy, po za tym warto również wspomnieć o cudownych właściwościach kawy, jeśli chodzi o pielęgnację ciała.
Kawa faktycznie sprzyja odchudzaniu, bo przyspiesza metabolizm. Niestety ma też to swoje minusy, bo zbyt szybki metabolizm może skutkować poważnymi problemami z żołądkiem i jelitami.
Kawa jest składnikiem, który znajdziemy w produkcjach ujędrniających i antycellulitowych. Wiele osób poleca przede wszystkim stosowanie peelingu z kawy z dodatkiem oliwki. Taki peeling doskonale złuszcza naskórek. Do tego dochodzi jeszcze kwestia drenażu. Oczywiście sama kawa nie zdziała cudów ani w kosmetyce, ani w przypadku odchudzania. Oczywiście warto wypić filiżankę kawy, ale traktujmy jej, jako pojedynczego posiłku. Pamiętajmy też, że kawa z dużą ilością cukru i do tego z mlekiem wcale nie odchudza, a wręcz przeciwnie, sprzyja tyciu.