Odstaw alkohol, jeśli chcesz schudnąć

O tym, że alkohol jest szkodliwy wie chyba każdy. Jednak jego niekorzystny wpływ często jest ignorowany przez osoby starające się schudnąć.
Alkohol jest przede wszystkim bardzo kaloryczny. Ponadto często dodawane są do niego różne dodatki i cukier, który także nie jest sprzymierzeńcem odchudzania. Szkodliwy wpływ alkoholu szczególnie odczują osoby ćwiczące. Po zakrapianej imprezie organizm jest osłabiony i o wiele ciężej wrócić mu do ćwiczeń. Wówczas wypłukuje się wiele niezbędnych składników, które i tak tracimy wraz z potem. Ponadto pijąc alkohol spożywamy więcej kalorii. Dzieje się tak ponieważ odczuwamy wtedy szczególną ochotę na słodkie, słone i tłuste potrawy. Wówczas nie zdajemy sobie sprawy z tego ile kalorii przyjęliśmy.
Alkohol szkodzi nie tylko zdrowiu, ale także sylwetce. Dlatego też będąc na diecie lepiej zrezygnować z imprez, na których spożywane są napoje wyskokowe. Mogą one osłabić organizm i dostarczyć mu masę pustych kalorii. O wiele lepiej zastąpić je wodą lub zdrowymi sokami i koktajlami owocowymi.