Mity na temat odchudzania

Kiedy chcemy zmienić sposób odżywiania i poprawić jakość życia musimy liczyć się z tym, że wokół nas pojawi się wielu samozwańczych specjalistów chcących udzielać mnóstwa rad. Jednak czy wszystkich z tych wskazówek warto słuchać?
Wiele rad, które usłyszymy to zwykłe mity, które mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc w odchudzaniu. Należy do nich m.in. przekonanie o tym, że kolacja powinna być spożywana o godzinie 1 W końcu nie każdy chodzi spać o tej samej godzinie, a w nasz organizm nie jest wbudowany zegar. Ostatni posiłek najlepiej zjadać około trzech godzin przed snem. A więc jedząc o 18 musielibyśmy chodzić spać o 2 Kolejnym mitem jest gubienie tłuszczu z określonej partii ciała. W końcu organizm to całość, a kilogramy gubimy równomiernie z każdego obszaru. Nie sugerujmy się też tym, że warzywa i owoce możemy spożywać do woli. Choć są zdrowe mają także jakieś kalorie. Przesada nie jest wskazana w żadnej kwestii.
Podczas odchudzania powinniśmy kierować się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem. Dlatego niektóre porady lepiej zignorować.