Chcesz schudnąć? Odstaw cukier!

Cukier nie bez powodu nazywany jest białą śmiercią. Wpływa on negatywnie nie tylko na wagę, ale także na zdrowie i samopoczucie.
Jeśli chcemy zrzucić kilka kilogramów warto z niego zrezygnować. Słodkie napoje gazowane najlepiej zastąpić zdrową wodą, która na dodatek nie zawiera żadnych kalorii. Od słodkich przekąsek bardzo łatwo się uzależnić. Często kiedy jesteśmy głodni lub zmęczeni sięgamy po nie w nadziei na szybki przypływ energii. Dzieje się tak tylko pozornie. Szybko podnosi nam się poziom glukozy, który jednak równie szybko spada. Wówczas odczuwamy jeszcze większe zmęczenie i senność. Ponadto po słodyczach jeszcze bardziej wzbiera w nas głód. Od słodkich ciastek i batonów o wiele lepsze są owoce.
Jeśli nie możemy wytrzymać bez słodyczy możemy je zastąpić zdrowszymi rozwiązaniami. Zamiast czekoladowych płatków zjedzmy owsiankę z miodem i owocami. Natomiast w zamian za kaloryczne ciasto z kremem lepiej zjeść nieco mniej kaloryczne brownie domowej roboty. W sieci znajdziemy mnóstwo przepisów na zdrowsze zamienniki.